Cena za šetrnost k životnímu prostředí pro LIQUI MOLY

Datum: 13. 7. 2016

Červen 2016 – při výrobě svých motorových olejů se společnost LIQUI MOLY nezaměřuje pouze na výrobu prémiové kvality, ale také na použití určitých metod, které jsou přívětivé k využívání zdrojů. A nyní byla společnost oceněna cenou za šetrnost k životnímu prostředí Partslife. Partslife je sdružením výrobců a obchodníků, které provozovnám pomáhá s likvidací odpadu.
Sdružení Partslife udělilo společnosti LIQUI MOLY cenu za její novou olejovou tovární techniku čištění hadic a trubek. Při výrobě motoru, převodovky a jiných promazávaných součástí musí být před doplněním nového oleje všechny trubky. „Naše nová čistící technika výrazně snížila množství proplachovacích olejů, které potřebujeme použít, a také čas, které čištění zabere,“ vysvětlil manažer životního prostředí společnosti LIQUI MOLY, Jörg Paul.
Nástroj na čištění je pod tlakem protlačen skrz trubky, čímž odstraní jakýkoliv zbývající olej. „Dříve jsme na každý proces čištění potřebovali mezi 100 kg a 350 kg proplachovacího oleje. Díky této nové technice nyní potřebujeme pouze 30 kg oleje,“ vysvětlil Jörg Paul. Celkově se roční množství proplachovacího oleje sníží o zhruba 1500 tun, což přestavuje pouhou desetinu předchozí úrovně. Životní prostředí bude mít z této snížené spotřeby surovin prospěch. „Toto ocenění potvrzuje fakt, že se se snažíme životní prostředí chránit tak, jak nejlépe umíme.“
Tato nová metoda čištění je pouhou součástí modernizačního programu v hodnotě 20 milionů euro, který chce LIQUI MOLY zavést na obou místech svého působení. Společnost LIQUI MOLY také získala cenu za šetrnost k životnímu prostředí Partslife v roce 2014 za svůj nový výfukový (možná odsávací) systém v aditivní výrobě.

O společnosti LIQUI MOLY

LIQUI MOLY GmbH z města Ulm v jižním Německu nabízí obrovské množství vysoce kvalitních produktů, jako jsou motorové oleje, přísady, prostředky pro péči o vozidla a služby. Škála produktů zahrnuje přes 4000 položek. LIQUI MOLY vyvíjí a testuje své produkty ve vlastních laboratořích, vyrábí exkluzivně v Německu a sama své vlastní produkty prodává. Společnost byla založena před 50 lety a nyní je jednou z vedoucích firem v tomto odvětví. Produkty se prodávají v Německu a v dalších 120 zemích světa.
Cena za šetrnost k životnímu prostředí pro LIQUI MOLY

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  
  
Zpět